RK73B1JTTDD4R7J Koa Speer Thick Film Resistors - SMD 1/10watts 4.7ohms 5%
Part Nnumber
RK73B1JTTDD4R7J
Description
Thick Film Resistors - SMD 1/10watts 4.7ohms 5%
Producer
Koa Speer
Basic price
KOA Speer Product Category: Thick Film Resistors - SMD RoHS:  Details Brand: KOA Speer Resistance: 4.7 Ohms Power Rating: 100 mW Tolerance: 5 % Temperature Coefficient: 200 PPM / C Voltage Rating: 50 V Case Code - in: 0603 Case Code - mm: 1608 Operating Temperature Range: - 55 C to + 155 C Case Height: 0.45 mm Case Length: 1.6 mm Case Width: 0.8 mm Package/Case: 0603 (1608 metric) Packaging: Reel Product: Thick Film Resistors General Purpose Series: RK73B Factory Pack Quantity: 10000 Type: General Purpose Thick Film Chip Resistor
Following Parts
Random Products
(keyword RK73B1JTTDD4R7J Koa Speer Thick Film Resistors - SMD 1/10watts 4.7ohms 5%)